KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10974037
*
nr 1097 4037
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Philip von Schantz (1928-1998), 1957, stilleben, 13x22
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 20:55:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 23:13:53
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:48
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1097 4037
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Philip von Schantz (1928-1998), 1957, stilleben, 13x22
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 23:13:53 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:48